Wypoczynek w górach

wygodne noclegi z pięknymi widokami, piękna okolica

Ustroń : pomysły na wczasy

Ustroń to niezaprzeczalnie jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Beskidzie Śląskim. Za popularnością Ustronia przemawia bardzo atrakcyjne otoczenie masywu Beskidu Śląskiego, bliskość innych popularnych miejsc jak Wisła czy Szczyrk, a także bardzo rozbudowana baza hotelowa, która umożliwi dogodne spędzenie całego urlopu u podnóża gór. Na jakie atrakcje Ustronia warto zwrócić uwagę w szczególności? Poniżej kilka propozycji, które zadowolą zarówno samotnych górołazów, jak i całe rodziny z dziećmi.

Widok na Czantorie

Wielka Czantoria 

Wielka Czantoria to najwyższy szczyt położony u podnóża Ustronia. To właśnie z centrum Ustronia, a raczej ze stacji PKP rozpoczyna się bardzo przyjemny szlak, który objawia nam to, co w Beskidach najlepsze. Wejście na szczyt Czantorii to ogromna przyjemność, którą dodatkowo wynagradza fenomenalny widok ze szczytu. Co jednak gdy nie jesteśmy fanami górskich wędrówek, a również chcemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki ze szczytu? Na szczęście do naszej dyspozycji jest kolej linowa Czantoria, która sama w sobie stanowi doskonałą atrakcję dla dzieci. Kolej krzesełkowa szybko przetransportuje nas na górę, która również oferuje nam znacznie więcej niż tylko widoki. W sezonie wiosenno-letnim turystom oferowana jest przygoda na torze saneczkowym. Doskonała zabawa, którą zagwarantuje nam aż 710 metrów toru, pozostanie w naszej pamięci przez długi czas. 

Muzeum Ustrońskie

Muzeum Ustrońskie to propozycja dla osób, które nie wyobrażają sobie wycieczki bez choćby jednej wizyty w muzeum. Budynek muzeum, który w przeszłości mieścił w sobie dyrekcję huty "Klemens" oferuje nam wystawy obejmujące zakresem historię miasta, wystawę z obszaru etnografii, przekrój historii hutnictwa i kuźnictwa, które w Ustroniu mają bardzo długą tradycję, a także znany wśród miłośników sztuki obraz pod tytułem "Wesele" autorstwa Ludwika Konarzewskiego. 

Muzeum Ustrońskie - dojazd

Szlaki spacerowe dla każdego

Ustroń to idealne miejsce dla spacerowiczów. Wraz z popularyzacją tej miejscowości, głównie ze względu na sanatorium, władze miasta Ustroń i kilku pobliskich miejscowości postanowiły wytyczyć szereg szlaków spacerowych, które oprowadzą turystów nie tylko po najważniejszych obiektach Ustronia, ale także po innych pobliskich miejscach. Niektóre ze szlaków skupiają się jedynie na atrakcjach Ustronia, inne z kolei stanowią świetny pretekst do podróży w głąb lasów i górskich ścieżek poprzecinanych urokliwymi zatokami. Ustroń to miejsce nie tylko dla górołazów i spacerowiczów, ale i rowerzystów, którzy nie mogą narzekać na brak ścieżek rowerowych rozsianych dookoła Ustronia. 

Willa Zofia, Wisła - całoroczne noclegi w górach