Wypoczynek w górach

wygodne noclegi z pięknymi widokami, piękna okolica

Szczyrk : sprawdź co zobaczyć

Czy ktoś jeszcze nie słyszał o Szczyrku? To bardzo malownicza miejscowość położna w Beskidzie Śląskim. Leży ona w dolinie, pomiędzy pasmami gór. Do głównych atrakcji Szczyrku należą m.in. urokliwe szczyty gór, atrakcyjne trasy zjazdowe dla narciarzy, a także małe knajpy i bary oferujące pyszne jedzenie. Warto zapoznać się z największymi atrakcjami turystycznymi tego miasteczka i dowiedzieć się, jak spędzić wczasy w górach. 

Szczyrk może poszczycić się bogatą i atrakcyjną bazą noclegową. Noclegi w Szczyrku prezentują na ogół wysoką jakość. Dodatkowo wspaniałe widoki są tu na wyciągnięcie ręki. Nie dziwi popularność kwater i pokoi gościnnych, które świetnie sprawdzają się dla turystów stawiających głównie na relaks w górach.  Gdzie rezerwować noclegi w Szczyrku? Dobrymi opiniami cieszy się np. Willa Na Górce (są tu pokoje 2,3 osobowe oraz miejsce na grill i ognisko).

Willa na górce - noclegi Szczyrk
Willa Na Górce - noclegi w Szczyrku, Orla 7a
Willa na Górce w Szczyrku
Nie tylko pokoje - przyjemnie jest posiedzieć w ogrodzie i podziwiać okoliczne szczyty gór.

Walory turystyczne Szczyrku

Szczyrk wyróżnia się wieloma turystycznymi walorami, dzięki czemu jest on bardzo atrakcyjny przez cały rok. Miejscowość leży nad potokiem Żylicy i jest otoczona masywami górskimi: Skrzycznym i Klimczokiem. Są to główne atrakcje miejscowości. Turyści mogą wybrać różne szlaki górskie lub wyjechać wyciągiem na Skrzyczne. Każdy z pewnością znajdzie cos idealnego dla siebie. Ze Szczyrku prowadzi wiele turystycznych szlaków. Piękne widoki można podziwiać np. z Malinowskiej Skały czy Przełęczy Salmopolskiej.


Szczyrk to także idealnie miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z nartami. W mieście znajduje się kilka ośrodków narciarskich, które dysponują stokami dla osób mniej lub bardziej zaawansowanych. Narciarze i snowboardziści z pewnością znajdą coś idealnego dla siebie. Miasto posiada także nowoczesną infrastrukturę wyciągów, które znacznie ułatwiają szusowanie po śniegu. Szaleć na trasach można od rana do wieczora, ponieważ stoki posiadają odpowiednie oświetlenie. Wiele z nich znajduje się blisko miejsc noclegowych - jeśli to główny cel wizyty w Szczyrku - warto zarezerwować pokoje przy wyciągach.

film z wejścia na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego zaliczany do Korony Gór Polski czyli Skrzyczne

Inne atrakcje w Szczyrku 

W Szczyrku znajduje się także kompleks skoczni narciarskich, składający się z trzech obiektów: normlanego, średniego i małego. Jest to idealne miejsce treningów dla przyszłych skoczków narciarskich.


Turyści przebywający w Szczyrku mogą także zapoznać się z góralską kulturą i zwyczajami. Wybierając się na spacer na miasto, można zwiedzić zabytkowy Kościół św. Jakuba, który został wybudowany około 1800 roku. Ciekawą atrakcją jest także Beskidzka Galeria Sztuki. Jest to miejsce pełne elementów regionalnej kultury. Można tam zobaczyć prace wykonane przez lokalnych artystów, piękną biżuterię, rzeźby oraz inne rękodzieła. W galerii czasem odbywają się wieczory poetyckie, a także różne imprezy lokalne.


Warto zaznaczyć, że przebywając w Szczyrku można także skorzystać z licznych ścieżek rowerowych i deptaków. Odwiedzający to miasto mogą zdecydować się na aktywny wypoczynek, który staje się bardziej atrakcyjny dzięki niezwykle urokliwym widokom Beskidu Śląskiego. Z pewnością warto przyjechać do Szczyrku na dłużej lub po prostu na weekend i cieszyć się dobrodziejstwami tego urokliwego miasteczka położonego u podnóża gór. 

Willa Zofia, Wisła - całoroczne noclegi w górach